competiţii naţionale
|
LDR | 00086nx j2200049 | |
---|---|---|
001 | 221505 | |
250 | $a competiţii naţionale | |
901 | $a a $b a |
Lucrări:
132 lucrari in 132 publicatii in 1 limbi
Biologia, pasiune şi ştiinţă : sesiune de comunicări
de:
Carp, Cristina
(Text tipărit)
Breviar [Resursă electronică] : O brăileancă, "artistă a Dunării"
de:
Bahor, Gina
(Text tipărit)
Ariana Alexa s-a "bronzat" de două ori la Balcaniadă
de:
Rădulescu, Cătălin, ziarist
(Text tipărit)
Argint în bucate şi 6.000 de euro : la Metro Chef 2012, pentru doi gălăţeni
de:
Ribinciuc, Angela, jurnalistă, scriitoare (1969-)
(Text tipărit)
A treia ediţie a Concursului de Dans Sportiv "Cupa Daniel Nechita"
de:
Arsenie, Gheorghe, jurnalist (1939-); Petrescu, Marin, ziarist
(Text tipărit)
Campionii World Robot Galaţi, premiaţi
de:
Vulpe, Marian
(Text tipărit)
Badmintonul gălăţean are sezon "full" : "doar" bronz pentru CSU Galaţi la Naţionale, Ariana Alexa a câştigat două medalii de aur la Oneşti
de:
Rădulescu, Cătălin, ziarist
(Text tipărit)
Asalt pe două roţi în Pădurea Gârboavele : incredibil, dar adevărat: Galaţiul se mişcă!
de:
Măndiţă, Maria
(Text tipărit)
Biciclişti la linia de sosire : prima ediţie a concursului de mountainbike
de:
Filip, Silvia
(Text tipărit)
Argint şi bronz pentru secţia badminton de la CSU Galaţi
de:
Rădulescu, Cătălin, ziarist
(Text tipărit)
Subiecte
ediţia a III-a
competiţii naţionale
protecţia Dunării
pădurea Gârboavele
competiţii artistice
olimpiade de istorie
chimie alimentară
bacalaureat
şahişti gălăţeni
karatişti
trupe speciale
olimpiade de limba franceză
concursuri de dans
cluburi de şah
alimentaţie publică
"Mirona"
panificaţie
proiecte educaţionale
facultăţi gălăţene
Bacău
atleţi gălăţeni
activităţi catehetice
anatomie
discipline tehnologice
concursuri de muzică uşoară
Slovenia
iniţiative
comunicări ştiinţifice
Concursul de şah "Trofeul Techirghiol"
dansuri populare
biologie
profesori gălăţeni
club de dans sportiv
ediţia a VIII-a
participare gălăţeană
salubrizarea oraşului
protecţie civilă
programe de dezvoltare
meciuri de handbal
standarde de performanţă
premiul II
ediţia a XXIII-a
performanţe şcolare
campionat naţional
cluburi sportive
cros
turnee sportive
Campionatul Naţional de Karate Tradiţional pentru cadeţi, juniori, tineret şi seniori
premii muzicale
Râmnicu Vâlcea, municipiu
clasament
karate
Dunăre, fluviu
seniori
dansatori sportivi
Campionatul Naţional de Înot
elevi gălăţeni
junioare
tineri gălăţeni
festivaluri naţionale
candidaturi
societăţi comerciale gălăţene
proiecte de infrastructură
Campionatul Naţional de Atletism
DINAMIC, proiect
intervenţii rapide
ecologie
campioni naţionali
concursuri şcolare
concursuri de badminton
consultanţă ecologică
titluri onorifice
"Şcoala Europeană"
Olimpiada Naţională de Ştiinţe pentru Juniori
turnee internaţionale
biografie Işfan, Marius Ioan
bucătari gălăţeni
asociaţii sportive
Campionatul Naţional de Karate Fudokan
universităţi gălăţene
"Trofeul creativităţii", competiţie naţională
ciclism
Campionatul Naţional de Dans Sportiv
investiţii instituţionale
creativitate tehnică
poliţişti gălăţeni
studenţi gălăţeni
calificări
Reghin, municipiu
licee gălăţene
proiecte şcolare
elevi talentaţi
Crosul Naţional Universitar "Fuga la ştafetă"
handbal
rezultate sportive
concursuri de atletism
decernare de titlu
Brăila
proiecte de finanţare
ediţia a VII-a
organizatori
elevi brăileni
ştiinţe tehnice
dansatori gălăţeni
"Capitala Tineretului din România"
competiții studențești
liceeni
şah
baschet
echipe
câştigători
ediţia a XXII-a
Campionatul Naţional de Badminton
poliţişti
cluburi gălăţene
competiţii sportive interne
premii
Concursul Naţional de Interpretare Muzicală "Flori de cântec românesc"
concursuri
performanţe
cronici sportive
Iaşi
învăţământ românesc
elevi muzicieni
profil
clasamente
olimpiade şcolare
Campionatul Naţional de Şah pentru juniori
echipe de volei
concursuri sportive
argumentare
dans sportiv
compozitori gălăţeni
alergări
olimpiade naţionale
Campionatul Naţional de Karate Tradiţional pentru copii
programe educaţionale
premiul I
medalii
turnee de şah
arte marţiale
Piteşti
dezvoltare urbană
colegii gălăţene
programe pentru tineri
proiecte finanţate
rezultate competiţionale
Bucureşti
olimpiade pentru discipline tehnologice
colectarea deşeurilor
restaurante gălăţene
campionate naţionale
muzică uşoară
tehnologii avansate
performanţe sportive
Serviciul de Intervenţii Rapide
handbaliste gălăţene
Cupa României la Badminton
competiţii sportive
fundaţia Soros
robotică
ediţia a V-a
industrie alimentară
meciuri de volei
înot
proiecte studenţeşti
copii talentaţi
biblioteci publice judeţene
Galaţi (sport)
Ministerul de Interne
festival-concurs
competiţii şcolare
candidaţi
concursuri de şah
clasament sportiv
concursuri de jurnalism
echipe de handbal
facultăţi tehnice
premii de excelenţă
sesiuni speciale
grupe de vârstă
elevi tecuceni
olimpici gălăţeni
criterii de selecţie
juniori
date biografice
Metro Chef 2012
Ucraina
2023
mountain-bike
şcoli tecucene
poliţie gălăţeană
educaţie nonformală
concursuri naţionale
Festivalul Internaţional de şah "Mihai Sadoveanu"
învăţământ preuniversitar
arta dezbaterii
divizia A1
olimpiade de limba şi literatura română
bilanţ sportiv
competiţii internaţionale
întreceri sportive
menţiuni (premieri)
karate tradiţional
ediţia a II-a
interpreţi gălăţeni
OSIM
Cupa Sportul Studenţesc
Techirghiol, lac
evenimente sportive
badminton
olimpiade de fizică
protecţia mediului
medaliaţi
asociaţii ecologice
nutriţie
colectare selectivă
sport
Cupa "Daniel Nechita"
prima ediţie
artă culinară
competiţii sportive internaţionale
acţiuni comunitare
premiere
sesiuni de comunicări
medalii de bronz
programe eparhiale
creativitate
sportivi gălăţeni
DEBATE
oaspeţi străini
meciuri de baschet
Galaţi (învăţământ)
Colegiul Naţional "Vasile Alecsandri" Galaţi
Concursul "Oraşul reciclării"
echipe gălățene
şcoli gălăţene
balcaniade
StudING, sesiune de comunicări ştiinţifice
interviuri
Concursul "Unilever Engineers'League"
invitaţi speciali
rezultate
atletism
olimpiade de biologie
baschetbalişti gălăţeni
Cupa României la karate
şcoli speciale
victorii
unităţi de învăţământ
Campionatul naţional pentru echipe copii, juniori, tineret (Under 8 - Under 20)
viceprimari
"Oraşul reciclării", concurs
Campionatul Naţional de Karate Tradiţional - Zona Moldova
premianţi
cercetare-dezvoltare
licee tecucene
ediţia a XXIV-a
2022
amânare
olimpiade de matematică
World Robot Olympiad